Zawody rowerowe w Dubaju

Dubaj, jeden z siedmiu emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich i miasto-państwo w Zatoce Perskiej i Arabskiej. Miasto słynie z drapaczy chmur i bogatego dziedzictwa kulturowego.

Kolarze szosowi z zespołu Emirates Zjednoczonych Emiratów Arabskich rywalizują w Dubai Tour od 2008 roku. W 2017 roku kolarze z ZEA wygrali 20 z 22 etapów, robiąc to po raz pierwszy.

Obejmuje to wyścig pustynny, indywidualną i drużynową jazdę na czas, a także dwa etapy szosowe: Dubai Tour i Dubai International Cycling Initiative

Dubaj dąży do tego, by stać się głównym miastem kolarskim i gościć pierwszą w historii międzynarodową imprezę pro-kolarską. Emiraty mają aktywną społeczność rowerzystów szosowych, ale nigdy nie podjęły tego sportu na poziomie zawodowym.

Dubai Tour odbędzie się we wrześniu, a początek pierwszego etapu odbędzie się w Deira City Centre w Dubaju. Będzie to trzydniowy wyścig, w którym zawodnicy z całej Europy będą rywalizować o ponad 200 000 dolarów w puli nagród.

Drużyna zjednoczonych emiratów wygrała zawody rowerowe w Dubaju, zajmując 14 miejsce w wyścigu szosowym mężczyzn i 40 w wyścigu kobiet.

Rowerzyści z całej Europy, Azji i Bliskiego Wschodu zjechali do Dubaju na coroczny Dubai Bike Tour. Podczas edycji tego konkursu w 2018 roku zawodowi rowerzyści z całej Europy, Azji i Bliskiego Wschodu zjechali do Dubaju na coroczny Dubai Bike Tour.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane jako raj dla rowerzystów, a emiraty, co zaskakujące, mają kwitnącą scenę wyścigów rowerowych. Aby pomóc ludziom jeżdżącym po Dubaju, Dubai Cycling Challenge zorganizował Emirates Cycling Team Emirs z pomocą metropolii Dubaj.

Celem zawodów rowerowych ZEA była promocja kolarstwa w Dubaju i pokazanie światu, że to nie tylko rekreacja, ale także sport. Impreza przyciągnęła około 120 zawodników z całego świata – krajów takich jak Szwajcaria, Francja, Polska, Katar i nie tylko.

Dubai Bike Challenge 2019 przeniesie lokalną społeczność rowerową na nowy poziom. Uznając, że ZEA są liderem w kolarstwie, władze Dubaju opracowały ten wyjątkowy konkurs.

Emiraty zespołu Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajęły pierwsze miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pojazdów Mechanicznych w Dubaju, które odbyły się 12 stycznia 2018 r.

Impreza była zawodami na światowym poziomie, które testowały ludzką siłę przeszkód i wytrzymałość na trasie o długości 10 km. Wyścig składał się z trzech faz: sprintu, wspinaczki i zjazdu.

Aby przezwyciężyć wiele wyzwań, jakie może zaoferować takie wydarzenie, zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich Zjednoczonych Emiratów Arabskich wykorzystał sztuczną inteligencję, aby zautomatyzować swoją strategię wygrywania zawodów.

Pierwszy coroczny konkurs kolarstwa szosowego w Dubaju został zainicjowany przez zespół Emiratów Arabskich Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu zachęcenia większej liczby osób do wypróbowania jazdy na rowerze.

UAE Team Emirates, profesjonalna drużyna kolarska z siedzibą w Dubaju, ogłosiła rozpoczęcie pierwszych corocznych zawodów kolarstwa szosowego w Dubaju, które zachęcą więcej osób do wypróbowania jazdy na rowerze. To pierwsze w swoim rodzaju wydarzenie, którego celem jest celebrowanie kultury rowerowej i podnoszenie świadomości, jak zdrowa jest dla wszystkich. Zawody będą otwarte dla wszystkich widzów oraz dzieci w wieku od 12 do 18 lat, które mogą udowodnić swoje umiejętności na standardowym torze na kółkach.

Zawody Dubai Bike to jedna z najdłużej istniejących serii wyścigów na świecie. Mówi się, że jest to jeden z trzech najlepszych wyścigów na świecie, obok Tour de France i Giro d’Italia. Od momentu powstania w 1928 r. rozrosło się i przekształciło w profesjonalne wydarzenie sportowe, w którym elitarni sportowcy z całego świata rywalizowali na pewnych poziomach o nagrody pieniężne.

Zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrał wyścig Dubai Bike Challenge 2018, pokonując na swoich rowerach 100 000 km w zaledwie trzy miesiące.

W zawodach wzięła również udział mieszana, czteroosobowa drużyna kolarzy. Emiraty zespołu ZEA wyruszyły w podróż dookoła świata pod koniec marca i zdołały wrócić do Abu Zabi, pokonując łącznie 97 554 km.