Zawody rowerowe w Dubaju

Dubaj to słoneczne i luksusowe miasto, gdzie każdy może poczuć ulotny zapach kariery zawodowej. Ale w ostatnim czasie międzynarodowy stan rozwoju tego miasta zostanie przerwany przez amatorów jazdy na rowerze.

Dziś Dubaj wkracza w nową erę rywalizacji sportowej, organizując pierwsze Zawody Rowerowe. Przedsięwzięcie to ma charakter profesjonalny i polegać będzie na przeprowadzeniu tras dla profesjonalnych zawodników oraz dla amatorów.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, trzeba się zarejestrować co najmniej jeden dzień wcześniej. Dystansy rozpoczynają się od 22 km dla początkujących i sięgają do 153 km dla najbardziej zaawansowanych uczestników. Plan trasy obejmuje również odcinki przygotowane specjalnie dla amatorskich kolarzy. Zawody mają służyć aktywnemu sposobowi odpoczynku i rekreacji, publiczność zapraszana jest do oglądania wyścigu.

W tym roku organizatorzy obiecują naprawdę wciągający proces rywalizacji- średnia prędkość rowerów i tempo szacowane są na 50 km/h, podczas gdy trasa będzie czasami schodzić do 25 km/h ze względu na liczne łuk i inne pułapki terenowe. Uczestnicy biorący udział w zawodach otrzymaha tytuł Ambasadora Badań Rowerowych Dubaju i dyplom uznania od burmistrza miasta!

Zapewnia to doskonałe okazje do edukacji oraz upublicznienia kolarstwa dubajskieg predstawiania go jako sportu dla całej rodziny – co czyni go wspaniałym hobby i pasje! Wiemy, że wielu fanów rowerów śledzi okazje do startu. Tymczasem Zawody Rowerowe będzie miały miejsce 13 lutego 2019 roku, publika serdecznie zostnaja zaproszona do przybycia!

Rok 2019 zapowiada się bardzo ekscytująco dla profesjonalnych rowerzystów w Dubaju, którzy będą mieli okazję wziąć udział w niesamowitych zawodach rowerowych. Zawody te odbędą się na piasku oraz na piaskowych dolnych stokach miasta i będą obejmować wyścigi szosa, górskie oraz BMX – zarówno w wersji pojedynczej, jak i drużynowej.

Wśród zawodników można znaleźć profesjonalnych rowerzystów różnego poziomu, od początkujących do doświadczonych. Wszyscy oni będą rywalizować o nagrody finansowe i sprzęt rowerowy.

Uroczyste otwarcie zawodów planowane jest na czerwiec 2019 roku. Osoby chcące spróbować swoich sił we wspaniałym środowisku Dubaju, mogą dokonać rejestracji online i zgłosić udział w konkursie. Ze względu na gwarancje bezpieczeństwa oraz umożliwienie uprawiania sportu na świeżym powietrzu, zawody z pewnością przyciągną wielu miłośników sportu i rowerowych fanatyków.

Udział w tych prestiżowych zawodach to nie lada gratka, przede wszystkim dla ludzi kochających przygodę. Do startu, gotowi, start!

Dubaj to jedno z najciekawszych miast na świecie. Jest celem turystów i podróżników z całego świata. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć o wyjątkowym zawodach rowerowych, które odbyły się właśnie w tym mieście.

13 października odbył się pierwszy etap „Dubai Grand Tour”. Zawody te oficjalnie rozpoczęły sezon dyscypliny Krakówkę – podnosząc go na dużo wyższy poziom niż dotychczas znany. Trasa liczyła 160 km, z czego 113 km było szybkie pętle po drogach miejskich, a reszta trasy składała się z krótszych odcinków prowadzących przez stadiony, parki czy części staromiejskie.

Ostatecznym zwycięzcą imprezy okazał się być Mateusz Ligocki – bardzo utalentowany polski zawodnik specjalizujący się w kolarstwie. Swoje trzy grosze dołożyli również inni reprezentanci Polski: Artur Rumiński i Piotr Kańczok – którzy ukończyli imprezę na trzecim i czwartym miejscu odpowiednio.

Do tego, że Dubaj stał się rajem dla entuzjastów jazdy na rowerze z pewnością przyczyniła się Ministerstwo Sportu i Turystyki emiratu Abu Dhabi, które bezustannie promuje aktywny wypoczynek w UAE.

Cieszymy się, że coraz więcej miejsc na świecie stwarza szanse dla miłośników dwóch kółek i organizuje tak poważne edycje wydarzeń sportowych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie doczekamy się globalnego boomu dla tego rodzaju aktywności.