Zawodowy rowerzystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Rowerzyści profesjonalni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mają powody do zadowolenia. Kraj już niedługo będzie miał jednolite zasady regulujące sport, produkty rowerowe i lokalne aktywności, a także większe liczby ścieżek i ciągów dla miłośników jazdy na rowerze.

W niedawno poświęconym samorządom emiraty Sport, Tou ryzm i Kultura wydały ogłoszenie o powstaniu sieci infrastruktur rowerowych oraz technologii, która pomoże poprawić bezpieczeństwo rowerzystów w całym regionie. Ogłoszenie koordynuje się z inicjatywami Dubai Paths i całego narodowego programu budowy systemu rowerowego, który obejmie 150 kilometrów tras rowerowych na każdy kilometr kwadratowy tego regionu.

Inicjatywa ma służyć zarówno do upowszechnienia sportu – cykliczne wyścigi szosowe mają odbywać się wraz z lokalnymi maratonami, triathlonami i rajdami kolarskimi – jak i poprawieniu bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszeniu świadomości publicznej na temat uprawiania sportu. Dobrym przykładem w tym regionie jest projekt Ulka Laila Bike Track, który niedawno został uruchomiony w Dibba Al Fujairah z celami rozwinięcia cyklicznych aktywności kolarskich tego regionu.

Wierzymy, że inicjatywy te będą miały pozytywne skutki dla trasy rowerowej ZEA oraz dla tych, którzy kochają uprawiać sport kolarski. Zobaczymy co przyniesie przyszłość!

Pędzący po pustynnych wybrzeżach Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawodowi rowerzyści udowadniają, że jeśli chodzi o rower, nie ma złych warunków. Wojownicy drogi ciągle wzrastają w liczbie, a ich ciężka praca dostarcza im szczególnych wyzwań – pełna galaktycznych widoków i codziennych trudności.

Usuwając stare stereotypy o tym przyziemnym środku transportu, Emiraty utrzymują dynamiczną synergię między oldskulowym stylem jazdy i nowoczesnymi technologiami. Oferują nowatorskie rozwiązania na rynku części rowerowych, dodatkowe bezpieczne trasy dla rowerzystów i wyglądające dobrze stroje na które stać mniej zasobne rodziny. W lokalnym punkcie sprzedaży detali sportowych można znaleźć utrzymane w zgodzie z kulturą emirackim koszyki, ochronne oczywiste i okulary.

Tym, co naprawdę popycha rozwój na tym rynku są firmy sponsoringowe, biznesmeni i grupy wpływowej prasy, które wesprą miejscowych rowerzystów finansowo i mentalnie – dając przykład odmiennego stylu jazdy i pozwalajac nam promować trzeźwy styl jazdy w regionie.

Rowerzystów zawodowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z roku na rok przybywa. Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie rowerzystwa zawodowego, jako formy aktywnego spędzania czasu lub sposób transportu. Kraje ZEA stała się krajem przyjaznym rowerzystom dzięki infrastrukturze rowerowej oraz programom rządu na poparcie sportów ekstremalnych.

W ciągu ostatnich lat rząd ZEA przeznaczył spore fundusze na stworzenie wygodnej ścieżki rowerowej, która pozwoliłaby rowerzystom na bezie i bezpieczne poruszanie się po mieście. Obecnie, ścieżka pełni duże znaczenie dla osób, które chcąc aktywnie spędzać czas wybierają wyprawy po kraju. Ścieżka ta jest również szeroko używana jako niedrogi i zdrowy sposób transportu do robienia codziennych zakupów czy też do pracy.

Widoczna jest również tendencja do organizowania imprez rowerowych w całym kraju. Coroczne wydarzenia przyciąga coraz więcej fanów i kibiców, gdyż pokazuje profesjonalnych zawodników podczas ich zawodów i prezentują ich supremację nad lokalnymi trasami.

Dzięki postawi ścieżek rowerowych oraz programom rządowym, przeznaczonym na wspieranie sportu, rowerzyści profesjonaliści w Emiratach Arabskich stać się coraz bardziej popularni i widoczni. Prowadzi to do większej liczby osób angażujących się w sport i uczy jak ważna może być aktywność fizyczna dla naszej codzienności!